Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kronika 2013

 

Večerní akce: (Koní hlava) Podstrání – Požáry – Bílá hájenka - Podstrání 
(29.11.2013)
sestava: Michal, Jindra
Čerství sníh nás vytáhl z domovů. Počátkem cesty se stala osada Podstrání. Zasněženým, Lobezským údolím jsme stoupali proti proudu potoka. Polní, později lesní cestou jsme se dostali k pomníku žen, kde jsme zapálili svíčku na hrobě 12 žen, padlích zde na konci války v pochodu smrti. Dále po silnici a později lesní cestou do míst zvaných V požárech. Kousek před rozcestím jsme vydatně povečeřeli na nepříliš vysokém posedu. Padal sníh a my se tísnili v malé boudě. Dále jsme pokračovali k místu nazývanému U bývalé Bílé hájenky. Zde odbočili vpravo a kráčeli cestou k polnímu letišti nedaleko Rovné. Pak už jen sešli kopec po silnici na Podstrání a zasněženou silnicí hajdy domů.   
(Jindra)    mapa k akci  foto z akce: 1 / 2 / 3 / 4

neznámí křížek v polích nad Podstráním

_______________________________________________________________________ 

Noční akce: Šindelová – Rotavské varhany - Šindelová 

 (15.11.2013)

 sestava: Michal, Jindra

Narychlo domluvená dia akce. Setkání na Šindelové u hospody Sparta. Naplánování okruhu u nealka pivka. Potom silnicí pod Rotavskou myslivnu, pak odbočení doleva po žluté lesem až k čedičovému útvaru. Vylezli jsme na jeho vrchol. Tam je i příjemný altánek, kde jsme si pochutnali na vydatné svačince. Nazpět po žluté, ale pak odbočkou doprava a pak po silnici dolní Šindelovou až k autu.

(Michal)    mapa k akci

 varhany.jpg

 ________________________________________________________________________

Večerní akce: Lesný – Kladská - Tři křížky  (14.06.2013)

sestava: Michal, Jindra

  

Toho dne jsme se sešli již kolem 17 hodiny a tak vše znělo příslibem pěkné vycházky za denního světla. Bohužel Michal byl po prodělané nemoci sláb a tak usmlouval jen velmi dietní akcičku. Přesto jí musím hodnotit velmi pozitivně. Octli jsme se na místech, kde jsme již dlouho nebyli, v případě Lesného však nikdy.

Tak tedy od začátku. Autem jsme se klidnou jízdou přes Kostelní Břízu, Bystřinu, Krásnou Lípu a Horní Lazy dostaly na místo zvané Vysoké sedlo. Kilometr od tohoto rozcestí se nalézá nejvyšší vrchol Slavkovského lesa – Lesný 983m n. m. Na této cestě jsme se tak zakecali, že jsme odbočku přešli a na vrchol jsme se tak dostali jinou cestou o 1km delší. Co se týká místa na vrcholu hory, byli jsme nadšeni (altán, vrcholová kniha). Výhled zde musí být nádherný, bohužel vše je bohatě zastíněné zdejšími stromy. Škoda, takže vše jak na klasických nočních akcích, tedy žádný výhled. Po té jsme se autem přesunuli přes Kynžvart na Kladskou, kde jsme jako vždy navštívili zdejší hostinec. Užili si dršťkovou polévku a nějaké to nealko pívko. Zpátky do Sokolova jsme jeli přes Prameny a tak nešlo nenavštívit tři křížky, kde jsme si zablbli s foťákama. Vyzívaly k tomu nádherné až kýčovité podvečerní scenérie zdejší přírody a západu slunce. Prostě fajnová akce.

(Jindra)  

 

 _______________________________________________________________________

Odpolední akce: Kamenice - Lobzy na běžkách  (21.01.2013)

sestava: Michal, Jindra, Katka
 
 

Druhou běžkovou výpravu jsme si naplánovali neobvykle na všední den a tentokrát s námi šla i Káťa. V kapsách připravené čelovky a běžkařský vosk. Autem jsme vyjeli na Kamenici a tam i zahájili naši výpravičku. Začali jsme ještě za světla a jeli po známé panelovce směrem do nitra Slavkovského lesa.. Stopa byla mírně zledovatělá ale jelo se dobře. Po cca dvou kilemetrech jsme z cesty odbočili doleva kde stopa byla čerstvě urolbovaná a jeli loukou po levé straně při kraji lesa směrem na Lobzy. To už byl soumrak. Stopa byla poměrně luxusní, hezky to odsejpalo a na tempu nám přidávala vidina tučného občerstvení v Klubu přátel Slavkovského lesa na Lobzech. Když jsme tam dorazili, tak jsme s nelibostí zijstili, že klub je otevřen až od středy.Inu, měli jsme si to předem ověřit.. Cestou nazpět už jsme nasadili čelovky a jelo se jinou trasou přes náhorní pláń k lesnímu průseku, který je značen běžkařskou trasou zpět na Kamenici. Místy to byl úzkými cestami v té tmě poměrně sešup, ale byla to zábava.. (Michal)

 

21012013680.jpg

21012013681.jpg

________________________________________________________

Noční akce: Bublava a okolí na běžkách  (11.01.2013)

 
sestava: Michal, Jindra
 
 
Po páté hodině odpoledne jsme se sešli u Michala na Bublavě. Dali jsme zahřívací čaj a mapu na stůl. Padla zásadní otázka: „akce pěšo nebo na běžkách“? Vzhledem k narůstajícímu množství sněhu padla druhá varianta. Navoskovali jsme a obuli SKI. Karavana se za svitu čelovek pohnula. Byl chladný večer. Cestou jsme klábosili a tak nám ta zima zatím nevadila. I když se mi občas lepil sníh na běžky a pak jsem ho musel škrábat. Snad to bylo způsobeno vrstvami starších vosků. Nevím. Terén a převýšení bylo ideální na klidnou projížďku. Chtěli jsme dojet na Přebuz, ale cestou jsme narazili na altánek a tam povečeřeli. U Anglické slaniny, německého Métského salámu a španělských oliv jsme dost prochladli a tak se nám už pokračovat nechtělo. Otočili jsme prkénka a nasadili ztuhlé rukavice. Po sto metrech rukavice putovaly do ruksaku a já vytahoval náhradní. Bohužel Michal náhradní neměl a tak jsem kamarádovi zapůjčil mé náhradní podkolenky, které natáhl až po lokty. Zpáteční cesta byla stejná, i když do hovoru už mi tolik nebylo. Sníh se proklatě lepil. Akce se ale povedla a byl jsem spokojen.  (Jindra)
 
Pamětní věta tohoto večera:
„ naše historie se dělí na dobu před čelovkou a po".
 
 bezky.jpg
__________________________________________________