Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kronika 2012

 Noční akce: Hrušková – Milíře – Krudum - Hrušková  (12.10.2012)

sestava: Mejla, Jindra
 
 
Tak to jsme se jednou vypravili na Hruškovou a úkol zněl jasně. Dát si jen lehkou, jakoby libovou akci. Od Oskara jsme se vydali přes pastviny na Milíře. Už byla tma, ale večer byl ještě nádherně teplý. Vyfuněli jsme nahoru, bylo ticho, tma a z pěti stran se překřikovali jeleni v plné říji. Po chvíli jsme už byli na Krudumu. Na rozhlednu jsme ani nelezli, kolem foukal vítr a nahoře by to fučelo pořádně. U ohniště jsme rozjeli pozdní večeři. Od příště už asi začneme tahat zase termosky. Dolů z kopce jsme se pustili severní cestou a vyšli kousek od sv. Mikuláše. Na Hruškovou už to byl jen kousek. Akce se mi moc líbila.
(Jindra)    

krudum1.jpg

__________________________________________________

Noční akce: Krásno – Dlouhá stoka – Nová ves - Tři křížky ??? a zpět  (24.08.2012)

sestava: Michal, Jindra
 
 
Pro tuto zdánlivě nenáročnou akci jsme se rozhodli poměrně narychlo.
Auto jsme nechali v Krásně a dali se jihozápadní stezkou směrem k rozhledně.
Na vrcholu jsme ještě zastihli krásný západ slunce a taky se pokochali úkazy bouřkových záblesků z východu, které svojí bizarností připomínaly troposferické blesky. Po sestoupení jsme se vydali kamennými schody dolů k dlouhé stoce a pochodovali jsme pohodlnou cestou podél ní až na rozcestí, kde jsme odbočili doleva směrem na silnici mezi Novou vsí a Prameny. Zvláštní, jak se stredověké vodní dílo svojí funkčností dochovalo dodnes..
Když jsme se napojili na silnici, tak jsem se vydali doprava směrem na Prameny, s tím, že cíl naší cesty budou tři křížky na vřesovém kopečku. Z nepochopitelných důvodů nás cca 1km před cílem přepadla strašná únava a ani jsme si nedovedli představit, že nás čeká ještě druhá půlka cesty zpět k autu..?? Do toho se přidal déšt´ , tak jsme se proti zažitým pravidlům otočili a šli tou samou cestou zpět k autu.. Cestou jsme se pod stromem na břehu dlouhé stoky ještě občerstvili, ale ani né kvůli hladu, nýbrž z hrozné tělesné únavy.

 

krasno.jpg

 ________________________________________________________________________

Noční akce: Přebuz – Rolava – Chaloupky- Jelení - Přebuz  (04.07.2012)

sestava: Mejla, Jindra
 
Michal se dnes omluvil ze zdravotních důvodů a tak jsme jeli s Mílou sami. Auto jsme nechali na Přebuzy a zapadly dle tradice do Kovářské boudy na jedno. Jelikož bylo kolem 18h, tak bylo ještě světlo a my prošli Přebuz a podél Rolavy na býv. Chaloupky. V onom kouzelném údolí jsme povečeřeli v turistickém altánu. Pokračovali jsme cestou, která vede za altán směrem na Jelení. Z této cesty jsme odbočili asi dřív, než jsme měli a tak jsme se po pár minutách ocitli na cestě mezi Jelením a fabrikou (lágrem). Tuto cestu jsme absolovali ještě za světla. Na Rolavě už se začlo smrákat a tak tedy začla a vlasně už končila naše noční akce. Bylo teplo a super počasí.   
 
(Jindra)

chaloupky.jpg

________________________________________________________

Vodácká akce: OHŘE 2012 Sokolov – K. Vary  (16.06.2012)
sestava: Michal, Oskar, Jindra, Katka
 
Konečně jsme se dostali k dávno očekávané vodácké akci Ohře 2012. V loni nám to časově a také z nedostatku vody nevyšlo. Letos sledujeme počasí už dva měsíce a teď se to povedlo. Tentokráte jsme nechali naše laminátové Bismarcky v garáži a využili služeb půjčovny lodí Dronte. Myslím si, že napříště už asi necháme laminát muzeu. Ráno jsme vypluly po deváté hodině, počasí dobré, voda akorát. Sestava: Michal s Oskarem a Jindra s Katkou. Jako vždy proběhla snídaně na splavu v Královském poříčí. Bez problémů jsme se dostaly pralesem až do Lokte, kde jsme na prvním splavu (pod nemocnicí) nabrali trochu vody a háčkové byli až ke krku mokří. Slunce stále pražilo a tak nám brzy vyschli. V kempu za Loktem jsme tradičně doplnily tekutiny a vrhli se na vodácké žrádlo, v podobě smaženého sýra. Lidi začli houstnout a tak jsme vypadli. Cestou jsem se s Káťou tak trošičku udělal. Na Svatoškách jsme schnuli a doplňovali tekutiny (Kofolu). Lidí tam byla hromada a sluníčko šílený a tak jsme rádi vypadli vstříc novým zážitkům. Nenápadně jsme se dostali až do Varů, kde jsme sjeli šlajsnu a po 400m metrech odevzdali loď u Dronte. Auto jsme neměli daleko a tak jsme se příjemně unavení rozvezli do našich domovů. Akci hodnotím jako velmi zdařilou.
(Jindra)
 tábořiště Loket
________________________________________________________________________
Noční akce: Bublava – Aschberg – (Německo)  (18.05.2012)
sestava: Michal, Jindra
trasa: málo km
 
Díky zakoupení Michalovy nové chaty jsme startovali na Bublavě v inkriminovaném objektu. Jelikož se nalézáme 1 Km od hranic, tak se směr dnešního pochodu sám nabízí. Z naší vlasti jsme se dostali Myší dírou do Saska (okres Vogtland). Po dalších 20 min. jsme se již šplhaly na tamější rozhlednu Aschberg. Výhled je impozantní. K vidění jsou Krušné hory, Slavkovský les, Ašsko a Německé Smrčiny. V údolí se rozprostírá malebné horské městečko Klingenthal. Vstup na rozhlednu je 1 Euro. Poté jsme se přes „zahradu plnou zážitků“ vydali lesní cestou Obersachsenberger Straße k nádhernému lesnímu jezeru u vesnice Gottesberg, tak typickému pro tento kraj. Při zpáteční cestě jsme dali svačinu na jednom z mnoha tamních, lesních odpočívadel. A stejnou cestou se pak navrátily zpět do republiky.
Mají tam:  nádherně upravené lesní cesty a cyklostezky (v zimě pak běžkařské tratě), dostatek lesních odpočívadel a přístřešků, všude pořádek, jo a v Německu neopadávají větve ze stromů. Přechod zpět přes hranice je jako z Krakonošovo k Trautenberkovi „holoto líná“.    
(Jindra)
    aschberg.jpg
________________________________________________________________________
 Noční akce: První sněžnicová výprava, -30°C
sestava: Michal, Jindra
trasa: málo km
 
Tentokráte jen duo akce s Jindrou. Po nočním fiasku z minulé akce, kdy se sněhem pěkně protáhlá lesní cesta traktorem změnila v zasněženou sibiř a my jsme akci museli z důvodů technické nevybavenosti vzdát a potupně se vrátit stejnou cestou zpět, se rozhodlo, že by to chtělo pořídit si sněžnice. Využili jsme tudíž možnosti zapůjčení dvou párů sněžnic.Jako testovací oblast jsme zvolili Přebuz. Metr hloubky zmrzlého sněhu s dalšími 20 cm prašánku nám připravily příjemné překvapení. (Tak trochu dle očekávání). Pohyb na sněžnicích po sněhu je skvělý a nabízí možnosti prozkoumání terénů jinak běžně nedostupných. Naplánovali jsem cestu z Přebuze kolem velkého jeřábího jezera přes německou hranici a pochod kolem jezera Talsperre Carlsfeld. Bohužel, toto byla jedna z nejmrazivějších únorových nocí s teplotou kolem -30°C. Do toho ještě vítr. Než jsme si před autem obuli sněžnice, byli jsem kompletně promrzlí. Obloha byla jasná a čistá. Po prvních stech metrech jsme kvůli holomrazu vážně uvažovali o útěku zpět do auta. Omrzající špičky našich nosů a bolest v konečkách prstů se chvílemi zdály neúnosnými. Nevzdali jsme se však a dobře udělali, protože po čase přestalo foukat a pochod bylo možné prodloužit. Nicméně extrémní chlad nás donutil cestu zredukovat jen na malý okruh kolem památníku obětem války k pěkně ukrytému přístřešku u rozcestníku pod vysokým vrchem. Tam jsme stěží vybalili svačiny a s ještě většími těžkostmi batohy zase zabalili. Trvalo to jen pár minut a k relaxačnímu občerstvení, tak jak ho máme rádi, to bylo daleko. Tentokráte už fakticky zkřehlí, jsme si to namířili směrem zpět k autu. V Přebuzi jsme zašli do Kovářské boudy na čaj a regeneraci zamrzlých obličejů. Myslím, že na nás musel být děsivý pohled. Celé to byla zátěžová akce s jasnými pozitivními pocity. Už se těšíme na další sněžnicovou výpravu. (Bez holomrázu :)
(Michal)
 p2110721.jpg
 p2110730.jpg
_______________________________________________________________________
Noční akce: Kladská – Mýtský rybník a okolí (27.01.2012)
 
sestava: Michal, Míla, Jindra
trasa: málo km
 
Tato akce byla ve znamení sněhu a to jsem při plánování trasy podcenil. Z Kladské se mělo jít naučnou stezkou, kolem Mýtského rybníka, V Požárech, kolem bývalé hájenky a zpět přes rozcestí Hvězda na Kladskou. Bohužel sněhová nadílka nám tento okruh neumožnila. Standardně jsme začali v Myslivecké hospůdce, zahřáli se dobrou hrachovou polívkou a dali si po jednom kousku od Chodovaru. Zima nebyla veliká jen dost sněhu. Prošli jsme naučnou stezkou k silnici a po té šli na rozcestí potok Rota. Tam jsme uhnuli na lesní silničku vedoucí kolem Mýtského rybníka. Poté pokračovali po modré přes rozcestí V Požátech. Po dvouset metrech byla znatelná těžba dřeva a tam prohrnutá cesta končila. Dál jsme mohli pokračovat po kolena ve sněhu, což se po krátkém hlasování zrušilo. Na kládách kterých bylo hojně kolem jsme rozbourali tábor a začala večeře. Vše jak na uzenářském veletrhu: klobásy dvou druhů a nechyběla ani slaninka ze Slovenska. Po tomto zážitku jsme se stejnou cestou vrátily na Kladskou. Množství sněhu nás inspirovalo k rozšíření našich nočních aktivit a to k chůzi na sněžnicích.
 (Jindra)
 Kladská v zimě 
 _______________________________________________________________________